Viceprimar, MIHĂLȚEANU MIHAIL

viceprimarul comunei Ceamurlia de Jos

Studii: educaţie; Studii superioare;
Formaţiunea politică: PSD

Viceprimar la primul mandat (vârsta: 40 de ani)

Şedinţe publice

Nicio şedinţă programată pentru următoarea perioadă

>>> lista dispoziţii convocări şedinţe publice
Proiecte de hotărâri în dezbatere publică

Niciun proiect de hotărâre în dezbatere publică azi

>>> registrul proiectelor de hotărâri

Anunţuri sau comunicate publicate recent pe prima pagină

Toate anunţurile de actualitate sunt la: Anunţuri/comunicate
Publicaţie de căsătorie: BĂJENARU ŞTEFAN - BOGDAN şi CIOBANU MIRELA
Data căsătoriei: 18-02-2023
Publicaţie de căsătorie   (70 Kb)
data: 07-02-2023   utilizator: 171
A început înregistrarea obligatorie a comercianților în Sistemul de Garanție-Returnare
Ce este Sistemul de Garanție-Returnare?
Sistemul de garanție-returnare reprezintă un sistem în care consumatorii vor plăti o garanție de 0,50 RON atunci când vor cumpăra o băutură de la un comerciant. Sistemul se aplică pentru ambalaje nereutilizabile din sticlă, plastic sau metal, cu volume cuprinse între 0,1 l și 3 l inclusiv. După golirea ambalajului, consumatorul va trebui să îl aducă într-unul dintre punctele de returnare organizate de comercianți. În schimbul ambalajului gol, consumatorul va primi înapoi, pe loc, valoarea garanției plătite inițial, fără a fi necesară prezentarea bonului fiscal.

mai multe detalii la https://returosgr.ro/

a inceput inregistrarea retuRO.pdf  (361,63 KB)  data: 01-02-2023   utilizator: 1
Sprijin pentru plata facturilor la energie
În anul 2023, Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene oferă românilor vulnerabili, din fonduri europene, sprijin pentru plata facturilor la energie în valoare de 700 lei de 2 ori/ an. Cardurile pentru încasarea ajutoarelor vor fi emise și distribuite de Compania Națională Poșta Română, iar listele cu beneficiari vor fi întocmite de Ministerul Muncii și Solidarității Sociale.

>>> Ghidul cardurilor de energie

informatii_ajutatoare.pdf  (4,37 MB)  data: 19-01-2023   utilizator: 1